Beylikdüzü / İstanbul / Türkiye
Pazartesi - Cumartesi: 08:00 - 18:00

Havayolu Taşımacılığı

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte, uçak sayılarındaki artış ve dünyanın hemen her yerine yeni havalimanlarının açılması, havayolu taşımacılığı sektörünün giderek önemli hale gelmesini sağlamıştır. Kısa, orta ve uzun mesafeli taşımacılık için son derece uygun ve hızlı olan havayolu taşımacılığı sayesinde teslim süresi çok kısa olmaktadır. Ayrıca ülkeler arasında doğrudan iletişim kurulabildiği için bürokratik engellemelerden en az etkilenen yine havayolu taşımacılığı olmaktadır.

Havayolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

  • Teslim süresinin en kısa olduğu taşımacılık türüdür. Gemi, deniz ve karayolu ile günlerce sürecek olan nakliye süresi, havayolu taşımacılığı ile sadece 1-2 gün içinde bitmektedir.
  • Hızlı ulaşım sağlar. Özellikle havalimanı ile teslim firması arasındaki diğer nakliye şirketleri ile yapılan anlaşmalar sayesinde, ürünler çok hızlı şekilde alıcıya teslim edilebilir.
  • Planlı ve tarifeli kargo hizmetleri sayesinde, gün içerisinde bir kaç sefer şeklinde taşımacılık gerçekleşebilir.
  • Özellikle canlı hayvan ile bozulabilir eşyaların daha hızlı taşınmasında tercih edilebilecek yegane yol havayolu taşımacılığı olmaktadır.
  • Diğer taşımacılık türlerine göre havayolu taşımacılığı yaparken sigorta primleri daha düşük tutulmaktadır.
  • Ve tabii ki havayolu taşımacılığında ürünlerin yüklenme sürecindeki özen, yüksek emniyet seçenekleri ile güvenilirlik daima ön plandadır.

Özel Havayolu Kargo Çeşitleri Nelerdir?

Genel ürün taşımacılığın yanı sıra bir takım özel taşıma çeşitleri de mevcuttur. Bunlar:

  1. Perishable Goods (çabuk bozulabilecek ürünler): taşıma esnasında korunmazlarsa ve taşıma süresi fazla olursa mevcut özelliklerini kaybedebilirler.
  2. Cenazeler ve kadavralar: insan cesetleri ile insan bedeni yakıldıktan sonra kalan kül kalıntılarının taşınma işlemi bu sürece dahildir.
  3. Special handling: Özel olarak paketleme, taşıma ve korunmaları için tampon gerektiren ürünler bu kategoride sayılır.