Beylikdüzü / İstanbul / Türkiye
Pazartesi - Cumartesi: 08:00 - 18:00

Gümrükleme Hizmetleri

Taşımacık sektöründe müşterilerin en zorlandıkları konulardan biri de gümrükleme işlemleri olmaktadır. Bilindiği üzere her bağımsız devletin kendi gümrük bölgesine giren ya da çıkan ürünü gümrük denetiminden geçirmesi gereklidir. Gümrük mevzuatına göre yapılan bu işleme gümrükten çekme adı verilmektedir. Buna benzer şekilde gümrük izni eğer ihraç aşamasında yapılıyorsa, buna da ihracat gümrük izni; ithalat aşamasında gerçekleşirse ithalat gümrük izni denir. Tüm bu gümrükleme işlemleri, yabancı bir devlet ile gerçekleştirilen dış ticaret faaliyetlerinin hepsinde, hizmet ya da ürünlerin gümrüklü alanlardan geçişi esnasında ilgili devlet ile tüm işlemlerin yürütülmesi sürecini kapsamaktadır.

Ülkemizden genellikle ihracatta gümrükleme işlemleri yapılmaktadır. Bu kapsamda ürünlerin üretiminin tamamlanması, paketleme ve ihracata hazır olma süreci, nakliye, fabrikaya taşıma ve depolarına teslim yapılması, ihracat yapan ülkenin mevzuatına uygun belirli evrakların hazırlanması, sevkiyata ait gerekli belgelerin hazırlanması, ülkenin gümrük idaresi tarafından ürünlerin muayenesinin yapılması, ürünlerin gümrük alanından ayrılması ve son bir it.medadvice.net gümrük beyannamesi ile işlemlerin kapatılması şeklinde devam etmektedir. es.medadvice.net

Sizin için tüm bu işlemleri alanında uzman olan ekip arkadaşlarımız sayesinde kolayca tamamlayabiliriz. Gerekli gümrükleme işlemleri esnasında tüm lojistik süreç boyunca tespiti ve ön izinlerin alınması konusunda daima bürokratik olarak hareket ettiğimiz izin, hem sorun yaşamaz hem de zamandan ciddi oranda tasarruf ederiz.

Beylog Lojistik olarak tüm mevzuatları yakından takip etmekteyiz. Bu sayede de kamu kurum ve kuruluşları ile yapılan tüm incelemelerin takibini sorunsuz olarak yönetmekteyiz. Müşterilerimize daima tüm gümrükleme işlemleri sürecinde sipariş ve stok takibinden son aşamadaki raporlama sürecine kadar güvenilir ve hızlı bir hizmet sunuyoruz. Tüm KDV ve ithalat-ihracat vergisi yönetimleri ile işletme belgelerinin hazırlanması ile takip edilmesi işlemleri konusunda müşteri danışmanlarımız ve ekibimiz ile hareket ediyor, her daim şeffaf bir hizmet sağlama politikası takip ediyoruz.